Warto sięgnąć po tytuł, o który w przyszłości będzie jeszcze trudniej

Jarosław Jaworski, prezes zarządu Coface
opublikowano: 07-06-2020, 22:00

Rozpoczęcie naboru do kolejnej edycji rankingu Gazel Biznesu, który od dwóch dekad specjaliści z Coface przygotowują dla Pulsu Biznesu, zbiega się w czasie z długo wyczekiwanym szerokim luzowaniem obostrzeń związanych z pandemią i bardziej odważnym powrotem do normalnego funkcjonowania.

Obserwując rynek odnoszę wrażenie, że czerwiec staje się dla wielu firm nowym otwarciem, czasem nowych wyzwań, których realizacji — chociaż obarczonej utrudnieniami — chcą się jak najszybciej i z entuzjazmem podjąć. Dlatego cieszę się, że wraz z budzeniem się do życia po okresie przymusowego ograniczenia działalności, wiele małych i średnich firm będzie mogło wykorzystać zgłoszenie do rankingu jako swego rodzaju podniesienie na duchu i mobilizację do ciężkiej pracy w dalszej części bieżącego roku.

Analizowane w nowej edycji wyniki dotyczą trzech minionych lat, a firmy wypracowały je w warunkach „normalności”. Stanowią punktodniesienia, pokazują na co stać było przedsiębiorstwo, gdy pracowało z pełnym zaangażowaniem, z wykorzystaniem możliwości jakie dawało korzystne w ostatnich latach otoczenie gospodarcze. Tym bardziej zachęcam państwa do zgłaszania się do tegorocznej edycji, do sięgnięcia po kolejny tytuł Gazeli Biznesu, który wam się należy, na który zapracowaliście realizując konsekwentnie swoje strategie, plany rozwoju, nowe inwestycje, wizje budowania silnych marek.

Wszystkich nas czekają teraz miesiące, a może lata odbudowy po tąpnięciu, które w mniejszym lub większym stopniu dotknęło i jeszcze będzie dotykać firmy różnej wielkości i z różnych branż. Nikt, kto trzeźwo patrzy na sytuację nie powie teraz, że będzie łatwo i że kolejny rok będzie czasem zbierania laurów. Obserwując jednak Gazele przez ostatnie 20 lat, patrząc jak radziły sobie z kryzysem lat 2008-09, z nowymi wyzwaniami które przynosiła rzeczywistość w ostatniej dekadzie, wierzę że także teraz będą działać z determinacją i wiarą w przyszły sukces. Bazą do osiągnięcia tego sukcesu jest państwa doświadczenie i świadomość, że koronawirus nie odebrał nam wszystkiego, nie zniszczył substancji, nie jest wojną, a bitwą którą wygramy, bo zarówno Gazele, jak i ich klienci chcą dalej żyć i się rozwijać. Jeszcze będzie normalnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane