Wielka Brytania: Rosja próbuje ukraść szczepionkę na Covid-19

opublikowano: 16-07-2020, 16:16

Wielka Brytania oskarżyła rosyjski wywiad o ataki hakerskie na  międzynarodowe firmy farmaceutyczne i ośrodki badawcze pracujące nad szczepionką na Covid-19. Potwierdziły to także USA i Kanada ostrzegając, że ataki nadal trwają.

W „dramatycznym”, jak określiły to media, oświadczeniu w czwartek brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego (NCSC) poinformowało, że ośrodki pracujące nad szczepionką na Covid-19 są atakowane przez grupę hakerów znaną jako APT29, które „niemal z pewnością” jest częścią wywiadu Rosji.

Fot. iStock
Fot. iStock
None
None

- Jest całkowicie nie do zaakceptowania, że służby wywiadowcze Rosji biorą na cel tych, którzy walczą z pandemią koronawirusa – oświadczył Dominic Raab, szef brytyjskiej dyplomacji. – Kiedy niektórzy realizują swoje samolubne interesy lekkomyślnym zachowaniem, Wielka Brytania i jej sojusznicy kontynuują ciężką pracę nad znalezieniem szczepionki i ochroną zdrowia na świecie. Wielka Brytania będzie nadal przeciwdziałać osobom przeprowadzającym takie cyberataki i będzie współpracować z naszymi sojusznikami, aby pociągnąć sprawców do odpowiedzialności – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane