Wien: korekta o 10-25 proc. jest nieunikniona

opublikowano: 11-01-2018, 15:18
aktualizacja: 11-01-2018, 15:19

Korekta na amerykańskim rynku akcji o 10-15 proc. jest nieunikniona, ostrzega Byron Wien, legenda Wall Street, wiceszef Blackstone Private Wealth Solutions.

Zobacz więcej

Byron Wien (fot. Bloomberg)

- Nastroje są bliskie euforii. Kiedy inwestorzy myślą, że problemy im nie grożą, zwykle tak się dzieje – powiedział Wien w CNBC. - Jesteśmy narażeni na korektę – dodał. 
 
Jego komentarz pojawił się już po spadkach na amerykańskich rynkach akcji w środę, które przerwały serię sześciu wzrostów z rzędu, rozpoczętą na początku roku.  

- Rynke potrzebuje jakiegoś rodzaju korekty. Są na nim pewne wynaturzenia. Dlatego oczekuję, że do niej dojdzie – powiedział Wien.

Prognozuje jednocześnie, że pomimo korekty rynek zakończy rok wzrostem. 
 
- Rok zakończy się wyżej niż się zaczął bez względu na to co się stanie po drodze – powiedział Wien, przyznając iż korekta będzie okazją do kupna akcji, bo fundamenty spółek są dobre.

Wien spodziewa się wzrostu S&P500 o 9 proc. wobec obecnego poziomu. Warunkiem jest utrzymanie się rentowności obligacji 10-letnich USA poniżej 3 proc. Obecnie rekomenduje inwestorom kupowania na rynkach zagranicznych, np. w Indiach i Japonii.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu