Wizz Air Abu Dhabi wznawia loty do Rosji

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 09-08-2022, 12:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Samoloty z logo Wizz Air wznowią loty z Abu Dhabi do Moskwy od 3 października. Z powodu sankcji takie operacje nie mogą odbywać się z lotnisk na terenie Unii Europejskiej - pisze Bloomberg.

Fot. Kudak/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Wizz Air Abu Dhabi jest w większości własnością państwowego holdingu ADQ z Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), a sam węgierski Wizz posiada tylko 49 proc. udziałów.

Rzecznik Wizz Air, który jest notowany na giełdzie w Londynie, powiedział, że chociaż przedsięwzięcie z Abu Dhabi będzie obsługiwać Rosję przy użyciu własnego certyfikatu przewoźnika lotniczego, to samoloty na brytyjskich i węgierskich AOC nie będą realizować tego połączenia - pisze Bloomberg.

Dodał, że Wizz Air Abu Dhabi to krajowy przewoźnik ZEA. - Linie lotnicze wznawiają działalność do Moskwy, aby zaspokoić zapotrzebowanie na podróż dla pasażerów, którzy chcą latać do i z Rosji ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - powiedział rzecznik Wizz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane