Władze Chin: patriotyzm ważniejszy niż zysk

opublikowano: 26-09-2017, 14:28
aktualizacja: 26-09-2017, 14:29

Władze Chin wskazały przedsiębiorcom jakie powinny być ich priorytety. Po raz pierwszy zdefiniowały co według nich oznacza przedsiębiorczość.

Komitet Centralny Partii Komunistycznej i Rada Państwa ogłosiły we wspólnym komunikacie, że "patriotyzm i profesjonalizm" to podstawowe składniki przedsiębiorczości, a po nich następują „innowacyjność i dążenie do wielkości” oraz „społeczna odpowiedzialność”. Komitet Centralny i Rada Państwa wezwały do umocnienia przywództwa Partii Komunistycznej nad przedsiębiorcami i wskazały im, aby wspierali liderów partii. 

Ta wskazówka jest „pierwszą tego rodzaju, która koncentruje się na duchu przedsiębiorczości” oraz której celem jest „pobudzenie witalności rynku”, ogłosiła agencja Xinhua. Państwowa gazeta „Dziennik Ludowy” opublikowała oświadczenie Komitetu Centralnego i Rady Państwa na pierwszej stronie wtorkowego wydania, podobnie jak inne państwowe dzienniki.

- Kluczowe elementy dokumentu odnoszą się do fenomenu chińskich firm na wielką skalę inwestujących na rynkach zagranicznych – twierdzi Han Meng z Instytutu Ekonomicznego Chińskiej Akademii Nauk Społecznych w Pekinie. – Jeśli nie zostałoby to opanowane, mogłoby zaszkodzić bazie gospodarczej Chin. Patriotyczni przedsiębiorcy to ci, którzy mogą zrobić więcej dla krajowej gospodarki i społeczeństwa – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu