Właściciel Peugeota rozważa fuzję z Fiat Chrysler

opublikowano: 30-10-2019, 06:52

Według informacji zamieszczonych przez serwis BBC, który powołuje się na dziennik „The Wall Street Journal”, PSA Group, francuski właściciel marki Peugeot, analizuje połączenie z amerykańsko-włoskim rywalem, koncernem Fiat Chrysler.

Ewentualna fuzja dwóch producentów samochodów stworzyłaby firmę o łącznej wartości rynkowej oscylującej na poziomie blisko  50 mld USD. Jeśli doniesienia potwierdzą się, będzie to druga próba fuzji Fiata Chryslera w tym roku po wycofaniu się z umowy z Renault w czerwcu.

Peugeot
Zobacz więcej

Peugeot fot. Bloomberg

Eksperci podkreślają, że choć umowa byłaby atrakcyjnym czynnikiem dla obu zainteresowanych stron,  napotkałaby jednak poważne przeszkody polityczne i finansowe.

Medialne spekulacje sugerują, że trwają już negocjacje, choć są na bardzo wczesnym etapie i nie ma gwarancji ostatecznego porozumienia.

Jeśli doszłoby do porozumienia na czele powiększonej grupy powinien stanąć dyrektor generalny PSA Carlos Tavares.

Połączenie obu grup ulokowałoby  wiele marek „pod jednym dachem”, w tym takie jak Alfa Romeo, Citroen, Jeep, Opel, Peugeot i Vauxhall.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu