Czytasz dzięki

Właściciel TikToka planuje miliardowe inwestycje w Singapurze

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 11-09-2020, 12:39

ByteDance, chiński właściciel aplikacji do udostępniania wideo TikTok, chce uczynić Singapur centrum swoich inwestycji w najbliższych latach. Zamierza przeznaczyć na ten cel kilka miliardów dolarów.

ByteDance planuje ekspansję swoich usług w krajach azjatyckich po niepowodzeniach w Indiach, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, które nałożyły ograniczenia na TikToka.

Zobacz więcej

TikTok

Fot. Bloomberg

Według doniesień Bloomberga, chińska firma zamierza stworzyć w Singapurze kilkaset miejsc pracy. Głównym obszarem działalności ma być centrum danych. Spółka wystąpiła też o licencję na prowadzenie banku cyfrowego.

ByteDance prowadzi aktualnie rekrutację na 200 stanowisk. W Singapurze ma już ok. 400 pracowników zajmujących się technologiami, sprzedażą i marketingiem.

Singapur staje się regionalną bazą zarówno dla zachodnich, jak i chińskich firm ze względu na rozwinięty system finansowy i prawny oraz zmniejszenie autonomii Hongkongu po wprowadzeniu przez Chiny kontynentalne nowego prawa bezpieczeństwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane