Właściciel WSM oskarżony o prowadzenie piramidy, poszkodowani m.in. z Polski

opublikowano: 05-01-2018, 09:20
aktualizacja: 05-01-2018, 09:22

Jiří Kubíček, którego firma WSM oferowała automatyczny system transakcji na rynku walutowym, został oskarżony o prowadzenie piramidy finansowej, której ofiarami stali się m.in. Polacy, donosi Czeskie Radio na swojej stronie internetowej.

Kubíček został oskarżony o spowodowanie ok. 1 mld CHK (162 mln zł) strat przez dziesiątki tysięcy inwestorów z Czech, Słowacji, Polski, Węgier i Rosji, którzy korzystali z usług jego firmy.

youtube.com

Policja wskazuje, że oferowała ona wysokie zwroty z komputerowych transakcji, a w rzeczywistości była piramidą finansową.

Kubíček mówił w jednym z wywiadów, że najsłabszy "robot" grający na foreksie oferowany przez jego firmę osiągnął 65 proc. zwrotu. Aby można było skorzystać z usług firmy trzeba było zapłacić 150 USD za licencję i 500 USD depozytu. Teraz właścicielowi WSM grozi za prowadzenie piramidy finansowej kara do 10 lat więzienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, radio.cz

Polecane