Włoski absolwent bohaterem internetu w Chinach

  • DI
opublikowano: 20-06-2018, 22:00

Ponad 200 mln razy obejrzano w internecie, głównie w Chinach, brawurowe przemówienie 24-letniego Włocha, które wygłosił na uniwersytecie w Szanghaju w tamtejszym dialekcie podczas ceremonii rozdania dyplomów.

Chińczycy oszaleli na punkcie pochodzącego z Apulii Carlo Dragonettiego, który przed wielką widownią na dziedzińcu uczelni opowiedział o swoich doświadczeniach zdobytych w czasie studiów, rozbawiając słuchaczy anegdotami i ironicznymi komentarzami.

— Kiedy powiedzieli mi, że jako absolwent mam wygłosić przemówienie po chińsku w obecności moich rodziców, mojej narzeczonej i ośmiu tysięcy kolegów, pomyślałem: „rany, co ja zrobię?”— powiedział dziennikowi „La Repubblica” Włoch, który studiował w Szanghaju biznes i stosunki międzynarodowe.

W wystąpieniu zażartował, że jego rodzice przyjechali z dalekich Włoch po to, by wysłuchać jego mowy w języku, którego nie znają, a uczestników ceremonii rozśmieszał kolejnymi żartami w miejscowym dialekcie.

— Przez cztery lata w Chinach, kiedy nie czułem się zbyt dobrze, moi chińscy przyjaciele radzili mi zawsze, bym wypił gorącą wodę. Masz gorączkę? Pij gorącą wodę. Jesteś zestresowany? Pij gorącą wodę. A niech to, ta chińska woda czyni cuda — powiedział Carlo Dragonetti.

Następnie już zupełnie serio wyznał, że przyjazd do Chin „rozszerzył jego horyzonty i otworzył umysł”. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane