Wojciechowski: 10 grudnia przedstawię moje plany działań na rzecz rolnictwa

  • PAP
opublikowano: 01-12-2019, 13:32

Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski zapowiedział, że 10 grudnia na konferencji w Brukseli przedstawi swoją wizję i szczegółowe plany działań na rzecz wsi oraz rolnictwa w krajach Unii Europejskiej, w tym - w Polsce.

"Dziś zaczyna się mój 5-letni mandat w Komisji Europejskiej. Moją wizję i plany działań na rzecz wsi i rolnictwa europejskiego, także polskiego, przedstawię na konferencji rolnej w Brukseli 10 grudnia. Problemy i wyzwania wielkie. Proszę o wsparcie szczerą krytyką i dobrą radą" - napisał na Twitterze Janusz Wojciechowski.

Zobacz więcej

Janusz Wojciechowski

Agencja Zachod / Forum

W środę w głosowaniu w Strasburgu Parlament Europejski zatwierdził skład Komisji Europejskiej zaproponowany przez nowo wybraną przewodniczącą Ursulę von der Leyen. Oznacza to, że nowa Komisja formalnie rozpoczęła pracę w dniu 1 grudnia.

Tuż po głosowaniu Wojciechowski powiedział dziennikarzom, że będzie robił wszystko, by unijny budżet na rolnictwo był silniejszy, wspólna polityka rolna UE bardziej przyjazna dla rolników, a samo rolnictwo bardziej przyjazne dla środowiska i klimatu.

Wśród swoich pierwszych zadań wymienił kontynuowanie prac związanych z reformą wspólnej polityki rolnej. "Nie będę ustawał w wysiłkach, by uzyskać jak najkorzystniejszy budżet na WPR" - powiedział.

Wskazał, że wyzwaniem będzie też kwestia wyrównania poziomu dopłat między państwami członkowskimi.

Pytany, jakie ma oczekiwania w odniesieniu do współpracy z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, odpowiedzialnym za Europejski Zielony Ład (European Grean Deal) Fransem Timmermansem, odparł, że liczy na konstruktywną współpracę.

"Polityka klimatyczna może być dobra dla rolnictwa. Moim zadaniem jest proponowanie takich rozwiązań i taka współpraca przy tworzenia planów strategicznych państw członkowskich, by pogodzić interes rolnika z działaniami proklimatycznymi. To jest możliwe. Zwłaszcza takie kraje jak Polska mogą na tym skorzystać" - wskazał.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu