Wojna handlowa kładzie się cieniem na Wall Street

opublikowano: 06-04-2018, 22:05
aktualizacja: 06-04-2018, 22:06

Obawy przed realizacją kolejnej groźby prezydenta Donalda Trumpa o nałożeniu kolejnych ceł na chińskie towary, tym razem o wartości 100 mld USD, znów wystraszyły inwestorów z Wall Street. W efekcie trzy główne indeksy kończyły piątkową sesje pod kreską, przy ponownych odznakach panicznej wyprzedaży.

To kolejna odsłona potyczki pomiędzy dwoma największymi na świecie gospodarkami, która powoli przeradza się w prawdziwą „wojnę handlową”.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Przeciwko obozowi byków przemawiały w piątek również dane makro. Rynek pracy okazał się słabszy niż oczekiwali ekonomiści. W marcu gospodarka USA stworzyła „jedynie” 103 tys. nowych miejsc pracy. Tymczasem mediana prognoz zakładała wynik o 90 tys. wyższy, zakładając że i tak spadnie z 326 tys. miesiąc wcześniej. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że nie zmieniła się stopa bezrobocia pozostając na poziomie 4,1 proc., najniższym od 17 lat. 

Wszystkie spółki ze średniej przemysłowej Dow Jones notowały ujemne zmiany wartości, podobnie jak w przypadku każdego z 11-tu głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500.

Szczególnie ciężki dzień przeżyli akcjonariusze spółek, które mają znaczącą sprzedaż na chińskim rynku, jak w przypadku Boeinga, Caterplillar Czy Deer.

Na zamknięciu sesji indeks największych blue chipów tracił 2,34 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 2,19 proc., zaś technologiczny Nasdaq spadł o 2,28 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wojna handlowa kładzie się cieniem na Wall Street