Wolna ręka dla Motoroli na modernizację TETRY za 124 mln zł

GSU
opublikowano: 18-09-2019, 14:16

Policja udzieliła konsorcjum Motoroli zamówienia o wartości 124 mln zł netto na modernizację policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA.

Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie systemu łączności radiowej w standardzie ETSI TETRA. Swoim zakresem obejmuje dostaw wszelkich urządzeń, materiałów oraz usługi niezbędne do instalacji, uruchomienia i konfiguracji systemu oraz jego prawidłowego i efektywnego działania i być zgodny z dokumentacją.

W uzasadnieniu do udzielenia zamówienia z wolnej ręki Policja napisała, że w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie przetargu nieograniczonego wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie ze względu na ich niezgodność z opisem przedmiotu zamówienia, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. Nie napisano dlaczego zamówienie trafiło właśnie do Motoroli.

Pewne informacje na ten temat przesłanek do pośpiechu pojawiły się w dzisiejszym komunikacie prasowym Policji.

"Dalsze opóźnianie rozpoczęcia budowy Systemu, a tym bardziej tolerowanie sytuacji, w której zachodziło poważne ryzyko konieczności zaniechania całego zadania godziło w bezpieczeństwo i porządek publiczny państwa oraz tworzyło ryzyko utraty finansowania przed zakończeniem projektu, a tym samym wymagało podjęcia działań naprawczych" - napisano.

Udzielenie zamówienia nastąpiło 9 sierpnia. 

Policja pod koniec sierpnia informowała o unieważnieniu przetargu otwartego na modernizację TETRY, ale na decyzję tę odwołanie do KIO złożyli inni uczestnicy postępowania, a izba je uwzględniła. 

Poza Motorolą oferty w tym przetargu złozyły: Sprint z Hytera Mobilfunk  i konsorcjum Indra Sistemas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane