WSiP planuje skup własnych akcji za 68,3 mln zł

Internet Securities
opublikowano: 07-06-2006, 09:29
Obserwuj w MójPB:

Zarząd Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP) zarekomenduje walnemu zgromadzeniu tej spółki skup akcji własnych w celu umorzenia poprzez publiczne wezwanie do sprzedaży, poinformował WSiP w komunikacie. Na skup akcji spółka zamierza przeznaczyć 68,30 mln zł, skupując 4.843.612 akcji (15,5% kapitału zakładowego WSiP) po cenie 14,10 zł.

Zarząd Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP) zarekomenduje walnemu zgromadzeniu tej spółki skup akcji własnych w celu umorzenia poprzez publiczne wezwanie do sprzedaży, poinformował WSiP w komunikacie. Na skup akcji spółka zamierza przeznaczyć 68,30 mln zł, skupując 4.843.612 akcji (15,5% kapitału zakładowego WSiP) po cenie 14,10 zł.

„Zarząd WSiP SA po przeprowadzeniu analizy obecnej sytuacji finansowej oraz perspektyw rozwoju spółki podjął decyzję o zaproponowaniu akcjonariuszom podczas najbliższego walnego zgromadzenia, które zaplanowane jest na dzień 28 czerwca 2006 r. głosowania uchwały o nabyciu akcji własnych w celu umorzenia w trybie publicznego wezwania do sprzedaży akcji. Transakcja zostanie sfinansowana z środków własnych spółki” – głosi komunikat WSiP.

„Według oceny zarządu, opartej na zamówionych analizach finansowo-prawnych wykorzystanie obecnie posiadanej nadwyżki środków pieniężnych w wysokości 68.295.000 zł na przeprowadzenie operacji buy back’u będzie zgodne z normami prawnymi oraz będzie miało neutralny wpływ na kondycję finansową spółki” – podał WSiP.

Jak podała spółka, wskaźnik bieżącej płynności obniży się z 6,6% do 3,8% (bazując na danych z końca grudnia 2005 r.) i pozostanie na poziomie uznawanym za w pełni bezpieczny. Od wielu lat spółka wykazuje nadpłynność z tytułu generowanej gotówki z działalności operacyjnej.

Wezwanie na akcje spółki ma zostać ogłoszone pomiędzy 2 listopada a 31 grudnia 2006 r. W oparciu o wycenę sporządzoną przez Biuro Maklerskie BGŻ SA Zarząd WSiP rekomenduje cenę w wysokości 14,10 zł

„Jest ona obecnie wyższa od średniej z ostatnich 6 miesięcy poprzedzających niniejszy komunikat o ponad 38%. W dniu 6 czerwca br. rada nadzorcza WSiP pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu spółki w sprawie nabycia akcji własnych w celu umorzenia. Uchwała ta została podjęta jednogłośnie” – poinformowała spółka.

„Zgodnie z przeprowadzonymi przez nas analizami oraz zasadami zarządzania finansami, najefektywniejszym rozwiązaniem jest dystrybucja nadwyżek gotówkowych do naszych akcjonariuszy” – powiedział prezes WSiP Stanisław Wedle, cytowany w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane