WSSE zainwestuje 75 mln złotych w Brzegu i Nysie

  • PAP
opublikowano: 30-09-2019, 18:57

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna zainwestuje 75 mln złotych w zakup i uzbrojenie terenów w Brzegu i Nysie - poinformował na poniedziałkowej konferncji prasowej w Brzegu wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem wiceministra Marcina Ociepy, władz samorządowych Brzegu i wiceprezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poinformowano o planie zakupu terenów inwestycyjnych przez WSSE w Brzegu i Nysie. W sumie, w obydwu lokalizacjach, WSSE zainwestuje 75 mln złotych.

"Musimy myśleć o regionie jako o całości. Do tej pory nie było to oczywiste (...) Odchodzimy od modelu, w którym państwo polskie inwestuje tylko w metropolie. My wydobywamy potencjał także z mniejszych miejscowości - miast powiatowych, a nawet wsi. Dlatego dzięki naszym prośbom, wałbrzyska strefa zainwestuje rekordowe kwoty na terenie województwa opolskiego właśnie w Nysie i Brzegu" - powiedział Ociepa.

Jak wyjaśniał wiceprezes WSSE Krzysztof Drynda, w Brzegu strefa przejmie od samorządu 54 hektary gruntu, który następnie uzbroi. Na terenie zakupionym od miasta powstanie także hala o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych pod potrzeby potencjalnego inwestora, który będzie mógł ją rozbudować. Całość nakładów na inwestycję w Brzegu to 40 mln złotych.

"Od ponad roku funkcjonujemy w nowej ustawie, która w szczególny sposób traktuje miasta zagrożone wykluczeniem. Do nich zalicza się zarówno Nysa, jak i Brzeg. W Nysie chcemy zrealizować podobny projekt. Tam też, kosztem 35 mln złotych, kupimy teren i wybudujemy halę w sąsiedztwie terenów należących do Unicoru. Przez nasze działania chcemy wspomóc samorządy w pozyskiwaniu inwestorów, którzy będą gwarancją rozwoju zarówno dla mieszkańców tych miast, jak i całego regionu" - powiedział Drynda. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane