Wszyscy kandydaci do RPP mają pozytywną rekomendację sejmowej komisji

ISBNews
opublikowano: 12-01-2016, 15:16

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych udzieliła pozytywnej rekomendacji wszystkim kandydatom na członków Rady Polityki Pieniężnej.

Grażyna Ancyparowicz z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, zgłoszona przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS), uzyskała 34 głosy poparcia, przy 3 głosach wstrzymujących się.

Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL), uzyskał 28 głosów "za", przy 1 głosie "przeciw" i 8 wstrzymujących się.

Eryk Łon z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS), uzyskał 28 głosów "za" przy 8 wstrzymujących się.

Cezary Wójcik - profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) zgłoszony na kandydata do RPP przez Platformę Obywatelską (PO) - otrzymał 33 głosy "za" przy 4 wstrzymujących się .

Sejm dokona wyboru trzech przedstawicieli do RPP.

W środę rozpocznie się ostatnie dwudniowe posiedzenie RPP w starym składzie, zaś kolejne posiedzenie, na którym mogą zapaść decyzje co do wysokości stóp procentowych planowane jest na 2-3 lutego. Wezmą w nim udział nowi członkowie Rady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane