Wybrano logotyp jubileuszu polskiej niepodległości

opublikowano: 10-11-2016, 13:23

Narodowe Centrum Kultury zorganizowało konkurs na oficjalny logotyp i identyfikację wizualną obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Zwycięską koncepcję przygotowała agencja FUTU Creative. Dostanie za to 30 tys. zł.

Do konkursu zaproszone zostały uznane agencje które w ciągu ostatnich lat przygotowywały najciekawsze realizacje we współpracy z instytucjami publicznymi. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, MKiDN, NCK i STGU oraz środowiska projektantów z grona propozycji najwyżej oceniło propozycję FUTU Creative. Wybrana agencja w swoim doświadczeniu ma przygotowanie projektów m.in. dla Instytutu Adama Mickiewicza, Mennicy Polskiej, organizacji pozarządowych i prywatnych przedsiębiorstw. Jej realizacje zostały uhonorowane wieloma nagrodami i wyróżnieniami w Polsce i na świecie m.in. Golden Effie Award, KTR, Golden Eagles, Pearl Awards, D&AD czy Type Directors Club New York.

Zobacz więcej

Zwycięski projekt logotypu jubileuszu

MKiDN

Zwycięzca za projekt logotypu i identyfikacji wizualnej otrzyma 30 tys. zł.

W opinii jury wybrany znak obchodów oparty na słowie „Niepodległa” pisanym ręką Marszałka Józefa Piłsudskiego, znaleziony pośród oryginalnych rękopisów oraz zaaplikowany w nowoczesny sposób - z użyciem współczesnego i eleganckiego kroju pisma stanowiącego opis Rocznicy - idealnie odzwierciedla rangę i znaczenie stulecia odzyskania niepodległości. Użyte kolory, czerwień tła oraz biały podpis w bezpośredni sposób nawiązują do barw narodowych. Znak symbolizuje nowoczesny patriotyzm oparty na fundamencie przeszłości.Decydując się na propozycję jury zwróciło uwagę na potencjał wizualnego kodu komunikacji opartego na emocjonalnym i indywidualnym elemencie, co pozwala na stworzenie marki „Niepodległa” i sposobu myślenia o obchodach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MPD, mat. prasowe.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu