Wycena w górę, rekomendacja w dół

opublikowano: 01-10-2019, 22:00

Krzysztof Radojewski i Dariusz Dadej, analitycy DM Noble Securities, w raporcie z 26 września podnieśli ze 111 do 140,2 zł cenę docelową akcji Dino Polska, ale rekomendację obniżyli do „redukuj”.

Jak podkreślono, w drugim kwartale spółka kontynuowała poprawę wyników finansowych, do czego przyczynił się dodatkowo termin świąt wielkanocnych. Przychody sieci marketów w drugim kwartale wyniosły 1,94 mld zł, a więc o 38 proc. więcej r/r, głównie za sprawą wzrostu powierzchni sprzedaży o 25 proc. oraz sprzedaży z powierzchni porównywalnej (LFL) o 16,6 proc. W całym półroczu sprzedaż porównywalna wzrosła natomiast o 11,1 proc. Analitycy doceniają szybkie tempo rozwoju spółki — w pierwszym półroczu sieć powiększyła się o 81 sklepów.

Dlatego długoterminowe prognozy, dotyczące otwarć, podniesiono z 200 do 240 sklepów rocznie. Prognoza zysku na ten rok zakłada natomiast 421 mln zł netto, wobec 308 mln zł w 2018. Prognoza na 2020 r. to 525 mln zł zysku netto. Jako czynnik ryzyka eksperci wskazali podatek od sprzedaży detalicznej, co oznaczałoby dla Dino Polska w 2020 r. wydatek rzędu 90 mln zł. Takie obciążenie nie jest jednak pewne, bo w przyjętym w sierpniu projekcie ustawy budżetowej w prognozie przychodów w kolejnym roku nie uwzględniono wpływów z podatku.

„Dlatego nie jest do końca oczywiste czy podatek zostanie wprowadzony od przyszłego roku” — dodano.

Raport z rekomendacją dostępny jest na stronie brokera.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy