Wyniki PepsiCo lepsze od prognoz

opublikowano: 02-10-2018, 14:52

Trzeci kwartał roku obrachunkowego koncernu PepsiCo, zakończony 8 września 2018 r. okazał się udany dla drugiego pod względem wielkości amerykańskiego producenta napojów bezalkoholowych i przekąsek, donosi Reuters.

Zysk netto przypadający dla akcjonariuszy wzrósł do 2,50 mld USD, co daje 1,75 USD na akcję wobec 2,14 mld i 1,49 USD na akcję kwartał wcześniej. Wyłączając czynniki o charakterze jednorazowym spółka zarobiła netto na akcję 1,59 USD bijąc oczekiwania analityków na poziomie 1,57 USD.

Napoje Pepsi koncernu PepsiCo
Zobacz więcej

Napoje Pepsi koncernu PepsiCo fot. Bloomberg

Przychody netto amerykańskiego koncernu zwiększyły się o 1,5 proc. do 16,49 mld USD. Również w tym przypadku okazały się lepsze od mediany prognoz na poziomie 16,36 mld USD.

Poprawie uległa sprzedaż na północnoamerykańskim rynku notując wzrost o 2,3 proc., ale analitycy liczyli na wynik znacznie wyższy, rzędu 5 proc. 

Spółka podniosła swoja projekcję odnośnie wzrostu całorocznego wzrostu przychodów organicznych. Mają się one zwiększyć o co najmniej 3 proc. podczas gdy wcześniejsza prognoza zakładała dynamikę na poziomie 2,3 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu