Wzrost gospodarczy strefy euro może być niższy niż zakładano

(Marek Druś)
opublikowano: 12-07-2005, 11:42

Tempo wzrostu gospodarczego nie osiągnie prognozowanej wielkości w 2005 roku, uważają ministrowie finansów państw strefy euro, którzy spotkali się w Brukseli. Powodem jest wzrost notowań ropy i paliw oraz słabe wyniki poszczególnych gospodarek.

Tempo wzrostu gospodarczego nie osiągnie prognozowanej wielkości w 2005 roku, uważają ministrowie finansów państw strefy euro, którzy spotkali się w Brukseli. Powodem jest wzrost notowań ropy i paliw oraz słabe wyniki poszczególnych gospodarek.

Według szefów resortów finansów, w 2005 roku tempo wzrostu gospodarczego sięgnie w strefie euro 1,3 proc., powiedział Jean-Claude Juncker, premier i minister finansów Luksemburga. Komisja Europejska prognozowała w kwietniu, że sięgnie ono 1,6 proc.

Wzrost gospodarczy sięgnął w strefie euro w I kwartale 0,5 proc. Komisja Europejska prognozuje, że w II kwartale wyniesie 0,3 proc., a w IV sięgnie 0,4 proc. Komisja ma zrewidować swoje prognozy 14 lipca.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Wzrost gospodarczy strefy euro może być niższy niż zakładano