Xerox negocjuje z Fujifilm

opublikowano: 11-01-2018, 07:30
aktualizacja: 11-01-2018, 07:31

Koncern Xerox, znany producent, sprzętu do kopiowania i drukowania (pionier rynku urządzeń do kserowania) prowadzi negocjacje z japońskim producentem aparatów cyfrowych Fujifilm Holdings w sprawie dużej umowy, efektem której może, a le nie musi być, zmiana kontroli nad Xeroxem, donosi Reuters powołując się na dziennik „The Wall Street Journal”

Zdaniem gazety - która powołuje się na źródła związane ze sprawą” – nie jest poruszana kwestia przejęcia pełnej kontroli nad Xeroxem.

Amerykańska kwatera główna Xerox w Norwalk w stanie Connecticut
Zobacz więcej

Amerykańska kwatera główna Xerox w Norwalk w stanie Connecticut fot. Bloomberg

Amerykański Xerox rozpaczliwie potrzebował nowego przywództwa, ponieważ zbyt wolno wprowadzał nowe produkty i w niesatysfakcjonującym tempie zwiększał przychody – napisał w grudniu w liście otwartym do akcjonariuszy, znany aktywny inwestor Carl Icahn, w dzień po nominowaniu czterech członków zarządu.

Icahn, jest największym udziałowcem Xeroxa z pakietem 9,7 proc. akcji.

W 2016 r. Xerox wydzielił jednostkę outsourcingu procesów biznesowych i podzielił ją na dwie niezależne spółki giełdowe.

W sierpniu zeszłego roku Fujifilm powiedział, że zamierza przeznaczyć 500 mld jenów (4,49 mld USD) na strategiczne przejęcia w ciągu trzech lat, ponieważ szuka okazji do wzrostu poza kurczącym się biznesem fotograficznym.

Xerox i Fujifilm utworzyły spółkę joint venture, Fuji Xerox, w 1962 roku. Obecnie firma jest w 75 proc. własnością Fujifilm, a 25 proc. Xeroxa.

Obecnie wartość rynkowa Xeroxa kształtuje się na poziomie około 7,7 mld USD, zaś Fujifilm wynosi 22 mld USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu