Xiaomi zmienia strategię zarządzania gotówką, zapowiada buyback

opublikowano: 03-09-2019, 09:33

Chiński producent smartfonów, koncern Xiaomi zamierza wykupić swoje akcje o wartości 12 mld HKD (1,53 mld USD), donosi Reuters. W ten sposób firma zmienia swoją dotychczasową strategię zarządzania gotówką i chce znacząco powyższych wartość swoich walorów.

W reakcji na komunikat spółki, akcje Xiaomi podskoczyły o prawie 7 proc. 

Xiaomi
Zobacz więcej

Xiaomi fot. Bloomberg

W zeszłym tygodniu firma zrezygnowała z już i tak opóźnionej oferty sprzedaży akcji w Chinach, co miało na celu przyciągnięcie inwestorów z kontynentu, którzy są zainteresowani nabyciem udziałów w  globalnych firmach. Firma powiedziała wtedy, że ma dość pieniędzy i skoncentruje się na rozwoju biznesu.

Akcje Xiaomi, które w ubiegłym roku trafiły do notowań na giełdzie w Hongkongu, straciły w tym roku prawie jedną trzecią swojej wartości i są o połowę tańsze od początkowej ceny ofert publicznych. Stało się tak na skutek gwałtownego spowolnienia wzrostu firmy i wzrostu konkurencji.

Na koniec czerwca 2019 r. Xiaomi dysponowało gotówką i jej ekwiwalentami o wartości 34,9 mld juanów (4,92 mld USD) zaś łączna wartość zaciągniętych pożyczek wynosiła 13,8 mld juanów. W drugim kwartale spółka wygenerowała dodatnie przepływy pieniężne o wartości około 11 mld juanów.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu