Z akcji Alibaby "wyparowało" w tym tygodniu już 28 mld USD

skib/, Bloomberg
opublikowano: 31-01-2023, 13:12
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Chiński gigant e-commerce odnotował we wtorek największą od trzech miesięcy wyprzedaż walorów. W tym tygodniu kapitalizacja potentata obniżyła się już o 28 mld USD. Inwestorzy obawiają się, że nawet wzrost konsumpcji w Chinach może nie poprawić sytuacji - donosi Bloomberg.

Gilles Sabrie

Akcje Alibaba Group od początku bieżącego tygodnia przecenione zostały o 9,1 proc. W rezultacie, styczniowy zysk zmniejszył się do około 25 proc. To jednak i tak dwukrotnie lepszy wynik niż w przypadku benchmarkowego hongkońskiego indeksu Heng Seng.

Od połowy grudnia 2022 r. prognoza 12-to miesięcznych zysków chińskiego giganta została obniżona o ok. 4 proc., oszacował Bloomberg.

Niektórzy z inwestorów obawiają się, że spółka nie będzie miała czym pozytywnie zaskoczyć i jej przychody wzrosną w przewidzianym tempie, co może osłabić akcje, a w konsekwencji, ich zyski.

Inwestorzy zrobili się ostrożni po ostrym rajdzie i czekają na dane dotyczące fundamentalnego ożywienia, w tym zysków i wskazówek biznesowych - powiedział Banny Lam z hongkońskiej platformy finansowej Ceb International Inv Corp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane