Z rosyjskiego samolotu wypadły ponad 3 tony złota

opublikowano: 15-03-2018, 12:59
aktualizacja: 15-03-2018, 13:00

Samolot transportowy przewożący ładunek metali szlachetnych leciał z otwartymi drzwiami, przez które wypadły co najmniej 3 tony złota, informuje CNBC.

Samolot transportowy linii lotniczych Nimbus An-12 leciał do Krasnojarska z lotniska w Jakucku na Syberii z ładunkiem 9,3 tony złota i innych drogocennych kruszców. Z powodu usterki uchwytu w drzwiach doszło do ich otwarcia w trakcie lotu i w konsekwencji wypadnięcia części ładunku.

Władzom udało się odnaleźć 172 sztabki złota o łącznej wadze 3,4 tony. W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. Media społecznościowe obiegły zdjęcia ukazujące złote sztabki rozrzucone na pasie startowym.

Jak podaje portal The Siberian Times, niektóre ze sztabek odnaleziono aż 26 km od lotniska. Gdy załoga zorientowała się co się dzieje postanowiła lądować na lotnisku w mieście Magan oddalonym o około 26 km na północny-zachód od Jakucka.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Z rosyjskiego samolotu wypadły ponad 3 tony złota