Zakorkowana Europa

opublikowano: 25-08-2015, 22:00

Listę miast, w których nerwy kierowców wystawiane są na największą próbę, opublikowała globalna firma INRIX

Listę miast, w których nerwy kierowców wystawiane są na największą próbę, opublikowała globalna firma INRIX, która m.in. oferuje wiele usług internetowych i aplikacji dotyczących ruchu drogowego i kierowców. Najbardziej zatłoczonym miastem Europy okazał się Londyn.

Brytyjska stolica z roku na rok coraz gorzej radzi sobie z ruchem ulicznym — w porównaniu z 2013 r. w 2014 r. liczba godzin spędzanych w ulicznych korkach w ciągu roku przez przeciętnego kierowcę auta wzrosła o 14 godzin.

Łącznie na zatłoczonych ulicach Londynu statystyczny kierowca spędza 96 godzin w roku. Najbardziej zatłoczonym krajem na Starym Kontynencie jest natomiast Belgia — 58 godzin. W pierwszej piątce drogowego rankingu znalazły się jeszcze Holandia, Niemcy, Luksemburg i Wielka Brytania ze średnią 30 godzin rocznie. Zatłoczone ulice to cena rozwoju gospodarczego — twierdzą autorzy raportu.

Rosnąca liczba korków ulicznych to cecha krajów, które notują gospodarczy sukces i malejące bezrobocie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu