Założony przez Polaka fintech jest więcej wart niż Revolut

opublikowano: 15-09-2020, 12:50

Revolut nie jest najbardziej wartościowym europejskim fintechem. Wyprzedziła go szwedzka Klarna, którą założył i kieruje Sebastian Siemiątkowski, pisze The Telegraph.

Wycena Klarny wzrosła do 10,65 mld USD po najnowszej rundzie finansowania, w której szwedzki fintech pozyskał ok. 650 mln USD. Revolut wyceniany jest na 5,5 mld USD. Zbliżoną wartość przypisywano przed ostatnią rundą finansowania Klarnie.

Sebastian Siemiątkowski
fot. Bloomberg

W szwedzki fintech zainwestowali Silver Lake, fundusz inwestycyjny Singapuru BlackRock i HMI Capital. Klarna chce wykorzystać pozyskane pieniądze na sfinansowanie dalszej globalnej ekspansji, także w USA, gdzie ma już ponad 9 mln klientów. Klarna planuje także wejście na giełdę w USA w okresie najbliższych dwóch lat. Szwedzki fintech ma obecnie 12 mln aktywnych użytkowników miesięcznie i jest beneficjentem przyspieszenia cyfryzacji gospodarki w okresie pandemii, pozyskując w jej trakcie 35 tys. detalistów korzystających z jego usług. 

Sebastian Siemiątkowski uważa, że świat jest obecnie w prawdziwym momencie przełomowym jeśli chodzi o handel detaliczny i usługi finansowe.

- Przejście do handlu internetowego zostało gwałtownie przyspieszone i jest bardzo wyraźna zmiana w zachowaniu konsumentów, którzy obecnie aktywnie poszukują usług oferujących wygodę, elastyczność i kontrolę nad tym jak dokonują płatności, a także poszukują ogólnie najlepszego sposobu robienia zakupów – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane