Założyciel easyJet pozwał Netflixa

opublikowano: 01-10-2018, 20:32

Założyciel linii lotniczych easyJet, Stelios Haji-Ioannou pozwał Netflix o tytuł chicagowskiego programu "Easy", twierdząc, że narusza on ponad tysiąc znaków towarowych, które zarejestrował używając tego słowa w Europie, donosi Reuters.

Zgodnie z pozwem złożonym w sądzie w Wielkiej Brytanii, założyciel pionierskich lotów budżetowych easyJet  stara się zakazać gigantowi rynku wideo streamingu pokazywania lub promowania tego programu pod obecną nazwą.

Stelios Haji-Ioannou
Zobacz więcej

Stelios Haji-Ioannou fot. Bloomberg

Stelios, 51-letni syn magnata morskiego, jest również właścicielem easyHotel, easyBus, easyCar, easyProperty, easyOffice, easyFoodstore, easyCoffee, easyMoney i easyGym poprzez swoją firmę easyGroup z siedzibą w Monako i Londynie.

Roszczenie ma na celu nakazanie amerykańskiej firmie Netflix używania nazwy "Easy" w Unii Europejskiej i nie większego niż 10 tys. funtów odszkodowania.

Posiadamy europejski znak towarowy ze słowem "easy" i tysiąc znaków towarowych z tym przedrostkiem - stwierdził miliarder w oświadczeniu.

Program "Easy", którego premiera odbyła się w 2016 r., tematyka obejmuje sfery seksu i romansu poprzez opowieści o parach żyjących w Chicago. Trzeci i ostatni sezon zostanie wyemitowany w przyszłym roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu