Zarząd Polskiego Radia domaga się od ministra skarbu przeprosin

IAR
07-10-2008, 08:17

Zarząd Polskiego Radia domaga się od  ministra skarbu przeprosin i zdementowania fałszywych informacji o spółce - pisze "Rzeczpospolita". W kwietnia tego roku Aleksander Grad powiedział na  antenie Radia Zet, że w Polskim Radiu dochodziło do fałszowania protokołów z  posiedzenia zarządu.

Zarząd publicznego radia pozwał go za to do sądu. W uzasadnieniu pozwu prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański napisał, że jego zdaniem szef resortu skarbu wykorzystał swą funkcję do obniżania społecznego zaufania do Polskiego Radia. Krzysztof Czabański podkreśla, że Ministerstwo Skarbu, które jest właścicielem Polskiego Radia powinno dbać o jego dobry wizerunek.

Według prezesa Czabańskiego minister wypowiadając się w sprawie rzekomych fałszerstw, powinien wiedzieć, że kilka dni wcześniej prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie nie dopatrując się żadnego przestępstwa.

Dzisiejsza rozprawa jest kolejną odsłoną sporu między resortem skarbu a rozgłośnią. W maju sąd uznał za bezzasadny wniosek ministerstwa, w którym domagało się wyznaczenia kuratora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zarząd Polskiego Radia domaga się od ministra skarbu przeprosin