Zaskakujący przebieg sesji na rynku złotego

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 02-04-2009, 00:00

Na początku notowań za euro płacono 4,6650 zł. Po południu nastąpiła zmiana nastrojów i złoty rozpoczął dynamiczne wzrosty w relacji do euro, a także dolara. Pod koniec sesji kurs EUR/PLN i USD/PLN wynosił odpowiednio: 4,5580 oraz 3,4430.

Ciężko o konkretne czynniki fundamentalne, które wpłynęły na przebieg sesji. Pojawiały się opinie, że jedynym logicznym uzasadnieniem może być sprzedaż euro na rynku przez resort finansów. Jak wiadomo, są to znaczące kwoty, które przy płytkim rynku mogą istotnie wpłynąć na kurs. A rynek rzeczywiście był płytki. Wielu inwestorów postanowiło bowiem wstrzymać się z zajmowaniem pozycji w oczekiwaniu na dzisiejszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego co do stóp procentowych, a także komunikat po spotkaniu Grupy G20. Oba wydarzenia mogą mieć istotny wpływ na obraz rynku. Dlatego nie można wykluczyć, że dzisiejsza sesja na rynku walutowym będzie bardzo zmienna.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu