Zawisza: Służby specjalne PRL mogły mieć wpływ na sektor bankowy

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 12-06-2006, 09:53
Obserwuj w MójPB:

Według Artura Zawiszy istnieje domniemanie, że powstający sektor bankowy był szczególnym obszarem odziaływania służb specjalnych PRL. Przewodniczący sejmowej komisji śledczej do zbadania sektora bankowego powiedział w radiowej Trójce, że jeśli dochodziło do patologii, na którą nie było reakcji, to świadczy to źle o ówczesnym nadzorze bankowym.

Według Artura Zawiszy istnieje domniemanie, że powstający sektor bankowy był szczególnym obszarem odziaływania służb specjalnych PRL. Przewodniczący sejmowej komisji śledczej do zbadania sektora bankowego powiedział w radiowej Trójce, że jeśli dochodziło do patologii, na którą nie było reakcji, to świadczy to źle o ówczesnym nadzorze bankowym.

Sejmowa komisja śledcza do zbadania sektora bankowego ma dziś wystąpić o informacje z Instytutu Pamięci Narodowej. Artur Zawisza podkreślł, że nie zamierza pytać o nazwiska, lecz spis spraw operacyjnych i przedsięwzięć SB wobec sektora bankowego. Zaznaczył, ze nie jest to jedyny ani najważniejszy wątek prac komisji. Dodał jednak, że należy wyjaśnić różnego rodzaju działalność operacyjną skierowaną wobec sektora bankowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane