Czytasz dzięki

Zbankrutowała największa linia lotnicza Ameryki Południowej

opublikowano: 26-05-2020, 06:36

Latam Airlines Group wystąpiła do sądu w Nowym Jorku o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. Największy południowoamerykański przewoźnik lotniczy jest kolejną ofiarą pandemii koronawirusa.

Chilijski Latam będzie dalej prowadził działalność i jednocześnie negocjował warunki porozumienia z wierzycielami. Wśród największych akcjonariuszy spółki jest rodzina Cueto oraz amerykański Delta Air Lines Inc. Przewoźnik uzyskał 900 mln USD na utrzymanie ograniczonych operacji od rodzin Cuetos i Amaro oraz od Qatar Airways. Dysponuje także 1,3  mld USD własnej gotówki.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

To kolejny przewoźnik z regionu, który ogłosił bankructwo. Na początku maja zrobiła to druga w Ameryce Południowej Avianca Holdings.  

Latam miał flotę ponad 300 samolotów i obsługiwał rocznie ponad 70 mln pasażerów. Jego zadłużenie przekracza 7 mld USD. Zatrudniająca ok. 40 tys. ludzi spółka, która musiała o 95 proc. ograniczyć przewozy pasażerskie z powodu pandemii, zredukowała zatrudnienie w ostatnich tygodniach o prawie 2 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane