Zbigniew Boniek zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Polski

opublikowano: 03-12-2002, 13:14

Krótko trwała kariera Zbigniewa Bońka na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Po pięciu spotkaniach (m.in. porażka z Łotwą w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2004), ten były znakomity piłkarz złożył rezygnację na ręce Michała Listkiewicza, prezesa PZPN. Zbigniew Boniek prawdopodobnie nie wytrzymał krytyki ze strony mediów, kibiców, a nawet piłkarzy.

- Od kilkunastu dni zastanawiałem się nad tą decyzją. Uważam, że jest ona jak najbardziej słuszna, ale nie zamierzam jej komentować. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim współpracownikom, PZPN, a także zawodnikom, za zaangażowanie i godne reprezentowanie barw narodowych. Mojemu przyszłemu następcy życzę jak największych sukcesów - napisał Zbigniew Boniek na internetowych stronach PZPN.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz powierzył prowadzenie reprezentacji Polski dotychczasowemu II trenerowi reprezentacji Stefanowi Majewskiemu.

Ostateczna decyzja o obsadzie stanowiska trenera - selekcjonera zostanie podjęta po konsultacjach z Wydziałem Szkolenia PZPN i najbliższym posiedzeniu Zarządu PZPN. Wśród kandydatów już wcześniej wymieniani byli m.in. Henryk Kasperczak (trener Wisły Kraków), Franciszek Smuda (trener Widzewa Łódź) i Dariusz Wdowczyk, partner Zbigniewa Bońka z boiska. Być może PZPN sięgnie po selekcjonera z zagranicy.

Za kadencji Zbigniewa Bońka, który wcześnie bez powodzenia prowadził kluby włoskie, Polska wygrała z Nową Zelandią i San Marino, zremisowała z Belgią oraz przegrała z Łotwą i Danią. W ubiegłym tygodni z gry w kadrze zrezygnował Tomasz Hajto. Emanuel Olisadebe częściowo przyznał mu rację.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu