Ziemia jest płaska

  • DI
opublikowano: 13-05-2019, 22:00

Zwolennicy teorii o tym, że Ziemia jest płaska, przybyli do Palermo na Sycylii.

Tak zwani płaskoziemcy w czasie sympozjum będą starali się udowodnić, że biegun północny jest w środku Ziemi, a astronauci to tak naprawdę aktorzy. We Włoszech ruch zwolenników tej teorii jest dość aktywny i cieszy się zainteresowaniem, a o spotkaniu, nie bez ironii, informują największe gazety. Na Sycylii, nazywani po włosku terrapiattisti, zaprezentują swoje teorie, by udowodnić najczęściej głoszone przez siebie tezy, a przede wszystkim tę, że twierdzenie, iż Ziemia jest kulą, to „spisek”, a także to, że człowiek nigdy nie wylądował na Księżycu ani nie był w kosmosie, Słońce jest blisko i jest bardzo małe, amerykańska agencja kosmiczna NASA to „Disneyland” lub „agencja propagandowa”, a siła przyciągania nie istnieje.

Fot. Fotolia

— Żyjemy na płaskiej Ziemi i jesteśmy ofiarami wielkiej iluzji, wielkiej kpiny — powiedział Albino Galuppini, jeden z inicjatorów zjazdu w Palermo. „Udowodnimy wielkie oszustwo”, „przeprowadzimy eksperymenty” — obiecali pomysłodawcy zjazdu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane