Ziobro: wątki z taśm Gudzowatego musi zbadać prokuratura

opublikowano: 23-03-2007, 15:51

Nie wyobrażam sobie, aby taśm z zapisem rozmowy Aleksandra Gudzowatego z Józefem Oleksym nie badała prokuratura - powiedział w  piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Najpierw jednak musi zostać zbadana autentyczność nagrania, którego zapis opublikowały media - dodał.

Minister powiedział, że nagranie zawiera "zarzuty korupcyjne i to korupcji największych rozmiarów", "Nie wyobrażam sobie, żeby prokuratura mogła je zlekceważyć i przejść nad nimi do porządku dziennego" - podkreślił. Jeżeli okaże się, że taśmy są autentyczne, to może być prowadzonych kilka postępowań, gdyż nagranie zawiera "wiele wątków" - zaznaczył Ziobro.

Na stronach internetowych tygodnika "Wprost" oraz w "Dzienniku" opublikowano wypowiedzi b. premiera Józefa Oleksego, nagrane w biurze biznesmena Aleksandra Gudzowatego. Polityk lewicy miał m.in. powiedzieć, że Kwaśniewski nie jest w stanie wytłumaczyć się z kupna 400-metrowego apartamentu w Wilanowie, z domu i posiadłości w Kazimierzu nad Wisłą oraz w Jazgarzewie koło Piaseczna.(PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ziobro: wątki z taśm Gudzowatego musi zbadać prokuratura