Złoto bezpieczną przystanią w lutym

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy, DM BOŚ
opublikowano: 25-02-2022, 10:12

Wczorajsza sesja na rynku złota przyniosła wyjątkowo dużą zmienność. Po informacjach dotyczących rosyjskiej inwazji na Ukrainie, cena kruszcu poszybowała w górę do okolic 1975-1976 USD za uncję. Niemniej, późniejsza poprawa nastrojów na globalnych rynkach finansowych oraz dynamicznie umocnienie amerykańskiego dolara zbiły w dół ceny złota i na koniec sesji powróciły one na poziomy niewiele przekraczające 1900 USD za uncję.

Dzisiaj na rynku złota na nowo dominuje strona popytowa. Cena kruszcu wzbija się w górę do okolic 1915-1920 USD za uncję. Co prawda po wczorajszej zmienności nie ma już śladu, ale sytuacja związana z konfliktem zbrojnym na Ukrainie jest daleka od stabilizacji. Dzisiaj może nas czekać kolejny nerwowy dzień i praktycznie dopiero w weekend inwestorzy będą mieli okazję, aby (prawdopodobnie) spokojniejszym okiem spojrzeć na sytuację.

Dopóki konflikt na Ukrainie będzie trwał, dopóty notowania złota będą znajdowały się pod presją popytu. Kruszec ten w lutym ma idealne warunki do zwyżek. Niepokoje geopolityczne, spadające ceny akcji oraz podwyższona inflacja to czynniki, które sprawiają, że złoto jest dla wielu inwestorów atrakcyjną bezpieczną przystanią na globalnych rynkach finansowych.

Notowania złota – dane dzienne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane