Złoto może mieć najlepszy miesiąc od 2016 roku

Marejk Druś, Bloomberg
opublikowano: 28-06-2019, 07:09

Złoto osiągnęło w czerwcu najwyższą cenę od 2013 roku. To skutek oczekiwania rynku na luzowanie polityki monetarnej przez banki centralne największych gospodarek.

Dodatkowo notowaniom złota sprzyjał wzrost napięć geopolitycznych, a także rosnące obawy spowolnienia globalnej gospodarki w związku z przedłużającym się konfliktem handlowym USA i Chin.

Notowania złota (spot) w czerwcu
Zobacz więcej

Notowania złota (spot) w czerwcu

Michael McCarthy, główny strateg CMC Markets Asia Pacific uważa, że złoto drożeje także w związku z rosnącymi obawami dotyczącymi wysokich wycen akcji i obligacji.

- Linie graniczne dla kursu złota to 1380 USD i 1430 USD. Przekroczenie któregoś z tych poziomów byłoby oznaką przyszłego kierunku notowań. Jeśli spotkanie między prezydentami USA i Chin będzie bezowocne, możemy zobaczyć testowanie 1430 USD w przyszłym tygodniu – powiedział.

W piątek rano kurs złota na rynku spot rośnie o  0,7 proc. do 1419,29 USD. W tym miesiącu kruszec zdrożał o ok. 9 proc., najmocniej od lutego 2016 r. We wtorek cena uncji złota doszła do 1439,21 USD i była najwyższa od 2013 r. ETF inwestujące w złoto mają go najwięcej od sześciu lat i zanotowały największy wzrost od 2016 roku w czerwcu. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marejk Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy