Złoto tanieje, bo rynek spodziewa się podwyżki stóp w USA

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-02-2005, 12:19

Złoto w Londynie staniało we wtorek przed południem do najniższego poziomu od trzech tygodni, bo analitycy spodziewają się w środę podwyższenia amerykańskich stóp procentowych o 25 punktów bazowych - podają dealerzy.

Złoto w Londynie staniało we wtorek przed południem do najniższego poziomu od trzech tygodni, bo analitycy spodziewają się w środę podwyższenia amerykańskich stóp procentowych o 25 punktów bazowych - podają dealerzy.

Ekonomiści oceniają, że Fed podwyższy jutro swoją benchmarkową stopę funduszy federalnych do 2,50 proc., już po raz szósty od czerwca 2004 r.

Wyższe stopy procentowe w USA mogą być zachętą szczególnie dla europejskich klientów. Główna stopa procentowa w strefie euro wynosi bowiem 2,0 proc. i pozostaje na tym poziomie od połowy 2003 r.

Złoto w dostawach natychmiastowych staniało we wtorek w Londynie o 2,35 USD, czyli 0,6 proc., do 420,25 USD za uncję, najniższego poziomu od 10 stycznia.

Analityk Thebulliondesk.com w Londynie James Moore, ocenia, że cena złota do końca tego tygodnia może spaść nawet od 409 USD za uncję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane