Złoty stabilny, dolar nieco w górę w oczekiwaniu na wystąpienie szefa Fed

Internet Securities
24-02-2006, 09:53

Rynek złotego w piątek powinien upłynąć spokojnie. Polska waluta osłabia się lekko w stosunku do dolara w oczekiwaniu na wystąpienie nowego szefa FED Bena Bernanke.

Rynek złotego w piątek powinien upłynąć spokojnie. Polska waluta osłabia się lekko w stosunku do dolara w oczekiwaniu na wystąpienie nowego szefa FED Bena Bernanke.

„Złoty jest dzisiaj stosunkowo stabilny, osłabia się lekko wobec dolara. Jest to wynik spadku euro w stosunku do dolara, który z kolei umacnia się przed wystąpieniem szefa FED Bena Bernanke” – ocenia Krzysztof Rup, analityk rynku złotego banku PKO BP.

„Rynek spodziewa się kolejnych podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych” – dodał.

W czwartek kilka minut po godzinie 17:00 za euro płacono 3,7980 zł, a za dolara 3,1850 zł. Kurs euro/dolara wynosił 1,1970 USD.

Rano ok. godziny 9:35 za euro płacono 3,7980 zł, a za dolara 3,1950 zł. Na rynku międzynarodowym za euro płacono wówczas 1,1888 USD. (ISB)

dag/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Złoty stabilny, dolar nieco w górę w oczekiwaniu na wystąpienie szefa Fed