Czytasz dzięki

Złoty w konsolidacji; rentowności obligacji pozostaną stabilne

  • PAP
opublikowano: 24-04-2020, 17:14

W najbliższym czasie kurs EUR/PLN pozostanie w przedziale 4,50-4,60 - oceniają analitycy. Potencjał do spadku rentowności SPW wyczerpał się, a notowania mogą się stabilizować na obecnych poziomach.

"Kurs EUR/PLN utknął w dolnej części swojego przedziału wahań z ostatnich tygodni. Notowania częściowo uzależnione są od sentymentu na zagranicznych giełdach i dopóki nastroje są dobre, złoty nie traci. Spodziewam się, że w najbliższym czasie EUR/PLN pozostanie w przedziale 4,50-4,60" - powiedział PAP Biznes główny ekonomista XTB Przemysław Kwiecień.

RYNEK DŁUGU

Podczas piątkowych notowań na krajowym rynku długu skarbowego rentowności pozostawały bez większych zmian wobec czwartkowego zamknięcia.

"Wydaje się, że rynek krajowego długu powoli dochodzi do dolnej granicy rentowności. Z jednej strony NBP skupuje duże kwoty obligacji, z drugiej jednak strony rynek widzi emisje PFR i ogromne potrzeby pożyczkowe rządu, które szybko nie znikną. Z tego względu potencjał do spadku rentowności mógł się już wyczerpać, a notowania powinny się w najbliższych dniach stabilizować" - powiedział Kwiecień.

W ramach operacji podstawowych Narodowy Bank Polski na piątkowym przetargu sprzedał 6-dniowe bony za 110 mld zł - wynika z danych na platformie Bloomberg.

Na rynkach bazowych dochodowość amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych wynosi 0,615 proc. (+0,4 pb), a niemieckich -0,455 proc. (-2,7 pb).

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane