Znaleziono jedną z najwartościowszych książek świata

Nowa kopia Pierwszego Folio Williama Shakespeare`a określanego jako „jedna z najważniejszych książek w języku angielskim” została odkryta w Szkocji, donosi CNBC.

Strona tytułowa Pierwszego Folio
Zobacz więcej

Strona tytułowa Pierwszego Folio

Wikipedia

Pierwsze Folio odnosi się do pierwszego zbioru sztuk Shakespeare`a opublikowanego w roku 1623. Publikacja zawierała 23 dzieła, z czego połowa z nich wcześniej nie była opublikowana, tak jak „Sen nocy letniej”, „Makbet” czy „Burza”.

Według Uniwersytetu Oksforda, istnieją już tylko 233 kopie wydania, co czyni znalezisko “jedną z najcenniejszych książek na świecie”.

W maju, dom aukcyjny Christie’s wystawi na sprzedaż inną kopię Pierwszego Folio. Oczekuje się, że osiągnie cenę pomiędzy 800 tys. GBP, a 1,2mln GBP.

Emma Smith, profesor Studiów Szekspirowskich na uniwersytecie, pierwotnie sceptycznie odnosiła się do znaleziska w neogotyckiej posiadłości na wyspie Bute.

- Gdy jednak zabrałam się do badań, rozpoznałam między innymi po znakach wodnych, że tekst był oryginalny. To była naprawdę ekscytująca chwila. Według mnie Pierwsze Folia są bardzo charyzmatycznymi książkami – powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Znaleziono jedną z najwartościowszych książek świata