Czytasz dzięki

Związek zawodowy zarzuca zarządowi Volkswagena błędy i zagrożenie miejsc pracy

opublikowano: 28-05-2020, 19:28

IG Metall krytykuje zarząd Volkswagena za niedawną wpadkę z reklamą oraz inne błędy, które zaszkodziły wizerunkowi firmy i zagroziły utratą miejsc pracy, informuje Reuters.

Największy działający w koncernie związek zawodowy przedstawił swoje stanowisko w liście otwartym skierowanym do zarządu i rady nadzorczej Volkswagena. Oświadczył, że był w szoku kiedy dowiedział się o uznanej za rasistowską reklamie modelu Golf i nazwał to „jednym z przykładów całej serii błędów zarządu”. IG Metall wskazał także na ostatnie problemy z oprogramowaniem, które spowodowały wstrzymanie dostaw modelu Golf 8, które nazwał „jeszcze gorszą katastrofą”.

Związek zawodowy ostrzega, że słaby publiczny wizerunek firmy szkodzi budowanemu przez dekady zaufaniu konsumentów, co powoduje zagrożenie dla miejsc pracy.

Reuters przypomina, że reputacja Volkswagena została zniszczona w ostatnich latach po ujawnieniu pod koniec 2015 roku, że oszukiwał klientów manipulując pomiarem emisji spalin w autach z silnikami diesla. Niedawno niemiecki Trybunał nakazał spółce zwrócenie pieniędzy klientowi, który kupił auto z silnikiem diesla w 2014 roku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane