Związki z PGNiG rozważają pikietę przed Ministerstwem Skarbu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-06-2005, 15:38

Związki zawodowe Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) rozważają pikietę przed Ministerstwem Skarbu, w związku z przesunięciem debiutu giełdowego spółki z czerwca na jesień br. - powiedział w czwartek PAP przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Naftowego i Gazownictwa NSZZ "Solidarność", Bolesław Potyrała.

Związki zawodowe Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) rozważają pikietę przed Ministerstwem Skarbu, w związku z przesunięciem debiutu giełdowego spółki z czerwca na jesień br. - powiedział w czwartek PAP przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Naftowego i Gazownictwa NSZZ "Solidarność", Bolesław Potyrała.

Jak zaznaczył, komitet protestacyjny podejmie w poniedziałek decyzję o dalszym postępowaniu. Aby uzgodnić wspólne stanowisko, związkowcy spotkają się tego dnia w Wałbrzychu.

W środę związki zawodowe PGNiG protestowały podczas konferencji prasowej przeciw ewentualnemu zawieszeniu prywatyzacji tej spółki. Według nich, debiut giełdowy spółki powinien odbyć się jak najszybciej, zaś przesunięcie prywatyzacji na jesień stawia pod znakiem zapytania, czy odbędzie się ona w ogóle.

Minister skarbu Jacek Socha poinformował w czwartek, że nie będzie emisji akcji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w czerwcu. Emisja jest natomiast możliwa w dniach 2-25 września, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

"Jedną z form wywarcia nacisku może być pikieta, żeby minister się z nami spotkał i publicznie zadeklarował termin debiutu lub dał zgodę zarządowi na określenie tego terminu" - powiedział PAP Potyrała. "Musimy się zastanowić, czy dla nas termin wrześniowy jest korzystny" - dodał.

Jak powiedział Potyrała, związkowcy czekają jeszcze na wynik uchwały Sejmu, który w piątek będzie głosował w sprawie prywatyzacji w 2005 r. polskich przedsiębiorstw, w tym PGNiG. Większość klubów opowiedziała się przeciw planom prywatyzacji PGNiG.

Według niego, związki zawodowe wolałyby, aby debiut giełdowy spółki odbył się przed wyborami. "Obawiamy się, że po wyborach może nastąpić zmiana programu rządowego. Może to być całkiem inny program, który skomplikuje sytuację spółki" - powiedział. 

Poinformował, że w czwartek zostały oflagowane zakłady spółki i pozostaną oflagowane do czasu uzgodnienia dalszego postępowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Związki z PGNiG rozważają pikietę przed Ministerstwem Skarbu