Zwolnienia w linii lotniczej uderzyły w rynek nieruchomości Hongkongu

opublikowano: 22-10-2020, 12:21

Ogłoszone przez Cathay Pacific Airways zwolnienia, jedne z największych w branży przewozów lotniczych, znalazły szybkie odbicie na rynku nieruchomości Hongkongu.

Ogłoszenie zwolnienia ponad 5 tys. pracowników linii lotniczej spowodowało, że wielu z nich zostało zmuszonych do natychmiastowego poszukiwania tańszego mieszkania lub nawet opuszczenia Hongkongu.

Nina Schulte-Mattler, menedżerka działu mieszkaniowego firmy OKAY Property poinformowała o wzroście liczby dostępnych mieszkań w dzielnicy Discovery Bay, położonej ok. 30 minut od portu lotniczego, w której mieszkało wielu pilotów Cathay. W dzielnicy Tung Chung, również popularnej wśród pracowników linii, szybko zaczęła rosnąć liczba osób rezygnujących z wynajmu mieszkań.

- Nigdy podczas mojej kariery nie widziałem tak dużo ludzi rezygnujących z wynajmu – powiedział Joe Lee, menedżer sprzedaży w Midland Realty, który wskazał, że są to głównie pracownicy Cathay wyrzuceni z pracy lub mający obniżone przez firmę zarobki.

Ceny wynajmu w dzielnicy Tung Chung spadły o 5 proc. w tym roku. Lee prognozuje, że w czwartym kwartale spadną jeszcze o 3 proc.

Schulte-Mattler zwróciła uwagę, że w Discovery Bay nie brak obecnie ofert wynajmu apartamentów za 85 tys. HKD miesięcznie, które wcześniej proponowano za minimum 110 tys. HKD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane