Zysk Goldman Sachs mniejszy o 5 mld USD przez reformę podatkową

opublikowano: 29-12-2017, 14:16
aktualizacja: 29-12-2017, 14:16

Goldman Sachs poinformował w piątek, że jego wynik w obecnym kwartale będzie niższy o ok. 5 mld USD z powodu reformy podatkowej w USA, donosi Reuters.

Bank wyjaśnił, że około dwie trzecie z tej kwoty to skutek podatku od repatriacji kapitału. Zastrzegł, że realne finansowe konsekwencje wprowadzonych zmian prawnych mogą odbiegać od obecnych szacunków.

Zobacz więcej

Goldman Sachs

Bloomberg

Podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa reforma podatków przewiduje największe zmiany w systemie od ok. 30 lat. Spowoduje m.in. duży spadek podatków ściąganych od firm i najbogatszych. Ma także skłonić firmy do repatriacji niewielkim kosztem pieniędzy trzymanych poza USA. W przypadku np. Apple to ponad 252 mld USD. Jedną z pierwszych dużych firm, które zapowiedziały repatriację pieniędzy jest farmaceutyczny gigant Amgen. Tydzień temu ogłosił, że obciąży to jego wynik kwotą 6,0-6,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu