15 mln zł na badania i wdrożenia

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 25-06-2018, 22:00

Firmy, które mają status centrum B+R, mogą powalczyć o dotacje na rozwój innowacji.

Firmy, które mają status centrum B+R, mogą powalczyć o dotacje na rozwój innowacji. Organizatorem konkursu TOP100 Innowatorzy Gospodarki jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Budżet naboru wynosi 15 mln zł. Pieniądze pochodzą z działania 4.4 programu Inteligentny Rozwój („ Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacją wyników prac B+R’’).

— Zintensyfikowanie współpracy między naukowcami i przedsiębiorcami to jeden z najważniejszych postulatów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nie ma możliwości rozwoju polskiej gospodarki bez wykorzystania dorobku naukowców. Dwie ustawy o innowacyjności, zapewniające firmom ulgi podatkowe na działalność B+R, i program TOP100 Innowatorzy Gospodarki to tylko niektóre działania zbliżające do siebie naukę i gospodarkę — podkreśla Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Z grantów zostaną sfinansowane projekty związane z badaniami naukowymi i komercjalizacją wyników prac B+R. O dotacje mogą ubiegać się nie tylko centra B+R, ale również podmioty współpracujące z jednostkami naukowymi (na podstawie umowy lub listu intencyjnego) i z zagranicznymi przedsiębiorcami.

Przedstawiciele biznesu otrzymają granty na organizację staży zagranicznych dla swoich pracowników w renomowanych jednostkach naukowych lub w firmach, które mają doświadczenie w prowadzeniu badań i komercjalizacji ich wyników. Wspomniane staże umożliwią innowatorom pracę nad projektami B+R i projektami wdrożeniowymi.

WAŻNA DATA:

31.10.2020 Do tego dnia przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje z programu TOP100 Innowatorzy Gospodarki.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / 15 mln zł na badania i wdrożenia