3LP chce 104 mln zł z pierwszej oferty publicznej

opublikowano: 26-04-2022, 08:17

Logistyczna spółka 3LP rozpoczyna ofertę publiczną. Z emisji akcji chce pozyskać 104 mln zł brutto.

Zapis na akcje od inwestorów indywidualnych potrwają od 10 do 17 maja. Jeśli objęte zostaną wszystkie akcje, nowi akcjonariusze będą kontrolować 21,2 proc. kapitału.

3LP specjalizuje się w świadczeniu zautomatyzowanych usług logistycznych podmiotom z branży e-commerce nieposiadającym odpowiedniej skali na własną automatyzację procesów logistycznych. Najważniejszymi klientami są Tim (który jest jedynym akcjonariuszem), Ikea i Oponeo.pl.

Środki pozyskane z oferty publicznej zostaną przeznaczone m.in. na automatyzację procesów w nowej hali w Siechnicach k. Wrocławia, rozwój zarządzanej powierzchni magazynowej oraz inwestycje w zrównoważony rozwój firmy zgodnie z przyjętą strategią ESG, w tym w energetykę odnawialną.

„3LP jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów świadczących usługi fullfilmentu, czyli kompleksowe rozwiązania logistyczne end-to-end średnim i dużym przedsiębiorstwom działającym w sektorze e-commerce. Nasza wiodąca pozycja na polskim rynku usług fullfilmentu, sprawia, że jesteśmy bardzo pożądanym partnerem dla tych firm, które nie posiadają skali czy know-how pozwalających na automatyzację logistyki. Rynek nam sprzyja – dynamicznie rosnący e-commerce napędza popyt na nasze usługi” - mówi Maciej Posadzy, prezes spółki, cytowany w informacji prasowej.

Przychody 3LP wyniosły w 2020 r. 114,7 mln zł, natomiast w trzech kwartałach 2021 r. sięgnęły 102,5 mln zł (+27,7 proc.). Zysk EBITDA wyniósł - odpowiednio - 24,8 i 27,5 mln zł. W 2020 r. firma miała 3,3 mln zł straty netto, po trzech kwartałach 2021 r. 7,1 mln zł zysku.

Spółka nie zamierza na razie dzielić się dywidendą. W ofercie znajdzie się 15,9 mln walorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane