Czytasz dzięki

6 osób zatrzymanych w związku z umową sponsorską ZCh Police

opublikowano: 09-07-2019, 07:52

Centralne Biuro Antykorupcyjna i Żandarmeria Wojskowa zatrzymały 6 osób w związku z umowami na sponsoring, podpisanymi przez Zakłady Chemiczne Police.

Udział żandarmów to konsekwencja tego, że jedną z zatrzymanych osób jest żołnierz Wojska Polskiego.

"Postępowanie dotyczy podejrzenia nieprawidłowości finansowych w działalności fundacji, występującej w imieniu AZS Koszalin S.A. Zatrzymanym po doprowadzeniu do Prokuratury Krajowej w Szczecinie zostaną ogłoszone zarzuty" - podało CBA

Jak ustalono w toku śledztwa, fundacja [była nią fundacja All Sports Promotion - red.] podpisywała w latach 2011-2013 umowy o świadczenie usług reklamowych z Zakładami Chemicznymi Police. Jednakże część środków przekazywanych  w związku z umową nie trafiła do AZS Koszalin.

"Wszystko wskazuje na to, że w konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych" - uważa CBA.

Jak dodano, jest to wątek wyodrębniony z postępowania dotyczącego tzw. afery melioracyjnej, w której 3 lipca br. prokuratura skierowała już akt oskarżenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane