Ackman: mniej groźny Omicron może przyczynić się do wzrostów

opublikowano: 29-11-2021, 14:38

Znany inwestor Bill Ackman uważa, że nowy wariat koronawirusa, którego pojawienie się tak mocno wystraszyło rynki, może nie być dużym zagrożeniem co wywoła wzrosty cen aktywów w niedalekiej przyszłości, donosi CNBC.

- Choć wciąż zbyt wcześnie na wystarczające dane, to pierwsze sugerują, że Omicron powoduje „słabe do umiarkowanych” symptomy i jest tylko bardziej zaraźliwy – napisał na Twitterze twórca i szef funduszu Pershing Square Capital Management. – Jeśli okaże się to prawdziwe, będzie to bardziej bycze niż niedźwiedzie dla rynków – dodał.

Bill Ackman, fot. Bloomberg
Bill Ackman, fot. Bloomberg

Omicron został wykryty już w kilkunastu krajach. W piątek doniesienia o pojawieniu się nowego wariantu koronawirusa wywołała przecenę na rynkach. Na NYSE średnia Dow Jones spadła najmocniej od października 2020 roku.

CNBC przypomina, że lekarz w RPA, który jako pierwszy zwrócił uwagę na Omicron opisał go jako „skrajnie łagodną” wersję koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła jednak, że potrzeba tygodni na zrozumienie wpływu Omicronu na diagnostykę, leczenie i szczepienia.

Pershing Square, który zarządza aktywami wartości ok. 13 mld USD, osiągnął w 2020 roku ponad 70 proc. zwrotu z inwestycji dzięki dobremu wyczuciu przez Ackmana zmian sytuacji pandemicznej, które wpływały na nastroje na rynkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, CNBC

Polecane