Adamczyk: trwa analiza możliwości powołania spółki zajmującej się windykacją należności grupy PKP

  • PAP
opublikowano: 26-10-2018, 19:28

Zarząd PKP analizuje możliwości powołania spółki, która zajmowałaby się windykacją należności wszystkich spółek z grupy PKP; jej siedzibą mógłby być Radom - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na konferencji z kandydatem PiS na prezydenta Radomia Wojciechem Skurkiewiczem.

"Dysponujemy obiektami przy ul. Beliny Prażmowskiego. Poza tym Radom to też korzystne zaplecze, jeżeli chodzi o możliwość pozyskania pracowników, którzy mogliby realizować zadania z zakresu windykacji należności wszystkich spółek PKP" - powiedział w piątek Adamczyk.

Skurkiewicz dodał, że ta spółka "obsługiwałaby wszystkie podmioty w ramach grupy PKP". "I to jest jakby wartość dodana tego przedsięwzięcia, bo nam, w Radomiu, brakuje właśnie takich podmiotów, które mają charakter strategiczny i swoim zasięgiem obejmują cały kraj" - zaznaczył kandydat PiS.

Jak podkreślił, do Radomia trzeba sprowadzać podmioty, które będą w tym mieście miały na stałe swoje siedziby. "Dziś staramy się pozyskać bardzo ważny, nowy podmiot w ramach grupy PKP. Firma ta mogłaby docelowo zatrudnić do 100 osób" - mówił Skurkiewicz.

Adamczyk powiedział, że zarząd PKP obecnie analizuje możliwości powołania spółki, która zajmowałaby się windykacją należności wszystkich spółek z grupy PKP. "PKP musi wypracować konkretny model realizacji tego przedsięwzięcia. Prace trwają. Dzisiaj więc nie powiemy, że spółka na pewno powstanie, ale sporo wskazuje na to, że są duże szanse powodzenia tego projektu" - zaznaczył szef resortu infrastruktury. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu