Aer Lingus zapowiadają zwolnienia

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 18-05-2021, 18:03

Plan restrukturyzacyjny jaki wdrażać będzie irlandzki przewoźnik lotniczy, Aer Lingus obejmuje poważne redukcje miejsc pracy. To następstwo wysokich strat jakie linia ponosi w związku z pandemią koronwirusa, donosi Reuters.

Aer Lingus
(18.02.2021)
fot. ARC
Aer Lingus (18.02.2021) fot. ARC

Przewoźnik w pierwszym kwartale 2021 r. stracił na poziomie netto 103 mln EUR, a już i tak korzysta z rządowej pomocy. Restrukturyzacja ma dotyczyć m.in. zamknięcia bazy na lotnisku Shannon, jednego z czterech głównych węzłów krajowych oraz tymczasowego wstrzymania działalności w bazie na lotnisku w Cork. W obu lokalizacjach ma być też przeprowadzona weryfikacja i przegląd operacji obsługi naziemnej .

Skumulowany wpływ kryzysu w ciągu ostatnich 15 miesięcy oznacza, że konieczne są natychmiastowe działania i zmiany strukturalne… w celu wygenerowania gotówki potrzebnej do odbudowy kondycji finansowej – napisała w oświadczeniu Aer Lingus, która razem z British Airways i Iberią należy do International Airlines Group. Podkreślono równocześnie, że po pandemii linii stanie się wyraźnie mniejsza co oznacza mniejsze zapotrzebowanie na pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane