Akcje Deutsche Banku najniżej od 2016 r.

opublikowano: 07-02-2018, 17:24

Cena akcji Deutsche Banku spadła w środę do najniższego poziomu od kryzysu zaufania w 2016 r., donosi Bloomberg.

Przecena jest reakcją na decyzje analityków, którzy ograniczyli swoje rekomendacje dotyczące akcji po tym, jak niemiecka instytucja opublikowała w miniony piątek rozczarowujące wyniki za czwarty kwartał 2017 r.

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Największy kredytodawca w Niemczech spadł na giełdzie we Frankfurcie do wartości ostatnio widzianej w listopadzie 2016 r. Wcześniej w środę Daniel Regli, główny analityk MainFirst obniżył swoją rekomendację do poziomu „niedoważaj” uzasadniając to  "zniszczoną franszyzą banku, jak również potrzebą znacznej restrukturyzacji, w tym koniecznością zamknięcia kilku firm”. Nie wyjaśnił jednak o jakie jednostki może chodzić.

Z kolei Neil Smith z Bankhaus Lampe obniżył cenę docelową, mimo że utrzymał rekomendację kupna.

Od początku roku cena akcji Deutsche Banku obniżyła się już o o 19,6 proc., notując największy spadek w indeksie Bloomberg 500 Europe Banks and Financial Services Index. Drugi najgorszy wynik wśród dużych banków należy do brytyjskiego Barclays z 5,1-proc. spadkiem.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy